מגוון חבילות פרסום בעיתונות, ברדיו, בטלויזיה, באינטרנט ובסלולר במחירים של הדקה ה-90
לפרסום התקשרו עכשיו
077-7299594
לא חשוב מה סוג או גודל העסק שלכם ומהו תקציב הפרסום העומד לרשותכם.
אם אתם צריכים לפרסם מודעה, שירות או מוצר, אנחנו הכתובת!

במוקד הפרסום הארצי, תקבלו מענה אישי מהשעה 7 בבוקר ועד חצות.
100 אנשי מקצוע, מוקדנים, תקציבאים, מעצבים ואנשי רכש מדיה, ממתינים לשירותכם.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מודעת ריקול (Recall):
כיצד תזמינו את הלקוחות להשיב את המוצרים הפגומים?

תהליך ייצור אינו חף מתקלות, אך אם התגלתה תקלה העשויה לסכן חיי אדם,בית המשפט מחייב לבצע שתי פעולות חשובות: להסיר את המוצר מהמדפים (או מסוכנויות הרכב לתיקון) וכן להודיע לצרכנים שיש להגיע להחליף או לא לצרוך את המוצר הנמצא ברשותם (במקרה של מוצר טואלטיקה / מזון / תרופה / תוסף מזון) או לתקנו (במקרה של רכב או מוצר חשמלי).

על מנת למנוע נזק תדמיתי, חברות ומותגים רבים היו נמנעים מפרסום פומבי של התקלה וקוראים להשיב את המוצר רק בעיתונות מקומית או באתר אינטרנט זניח. בעקבות שינויים בחקיקה כיום בתי המשפט מגדירים במדויק: מודעות ריקול צריכות עפ"י חוק להיות מפורסמות בארץ בשני עיתונים גדולים לפחות בעברית, לעיתים גם בעיתון אחד בערבית ו/או ברדיו ובאתרי אינטרנט. כך, גובר הסיכוי לחשוף את הידיעה בפני אותם צרכנים שרכשו את המוצר שעשוי לסכנם.

מודעות החזרת מוצרים פגומים צריכות להיות מנוסחות היטב ולהבהיר לצרכן את מהות התקלה, כיצד ניתן להחזיר את המוצר? ואיך ניתן לוודא כי המוצר ברשותו שייך לסדרת המוצרים עם התקלה המדווחת?מודעות ריקול (Recall) – מודעות החזרת מוצרים מודעות ריקול (Recall) – מודעות החזרת מוצרים
מודעות ריקול (Recall) – מודעות החזרת מוצרים מודעות ריקול (Recall) – מודעות החזרת מוצרים


 

 

אילו תכנים תמצאו בדרך כלל במודעות ריקול - Recall?

מודעות החזרת מוצרים פגומים כוללות בתוכן תיאור מלא של המוצר, תמונה שלו ומספר הברקוד והאצווה אם קיימים. בנוסף, יהיה כתוב תאריך הייצור והתאריך האחרון לשימוש של המוצר. במודעה יהיה כתוב גם שם היצרן. לעיתים, יתווספו גם פרטים של מחלקת שירות הלקוחות של החברה על מנת לתאם את ההחזרה וכן הסבר האם ניתן להחזיר את המוצר ישירות לחנות בה נקנה ולקבל את ההחזר הכספי. לצד כל הפרטים הנוגעים למוצרים המוחזרים בדרך כלל תופיע גם סיבת ההחזרה.

פרסום ריקול - סיבות שונות לבקשות להחזרת המוצרים

מודעת ריקול מפורסמת לאחר שהחברה זיהתה איזו סדרת מוצרים נפגמה בזמן הייצור. בדרך כלל יהיה מדובר בסדרה אחת או שתיים מתאריך יצור מסוים בו חומרים שלא היו אמורים להיות במוצר נוספו לו. בתחום הרכב, לעתים, מדובר בתכנון שגוי המשפיע על סדרה שלמה של רכבים מדגם ומשנה מסוימת.

סוגי הליקויים האפשריים הם כדלקמן: אם מדובר במוצר מזון הסיבות הנפוצות להחזרה יכולות להיות חיידק שהתגלה, כמו: ליסטריה, בתוך המזון עצמו ; חומרים אלרגניים שונים שלא היו אמורים להיות במוצר; רעלנים או טעמי לוואי.  במוצרים חשמליים שונים סיבת ההחזרה יכולה להיות תקלה העשויה לגרום להתלקחות של המוצר או לקצר של מכשירים אחרים בזמן ההטענה. תחום הרכב אף הוא מאופיין במגוון רחב של מודעות ריקול לדגמים שונים בהם התגלו בעיות טכניות כמו בלמים פגומים, בעיות בהתנעה, בעיות בחגורות הבטיחות ובעיות טכניות נוספות העשויות לגרום לתאונה או להתלקחות של הרכב.

מוצרים נוספים להם מתבצעת לעתים קריאה חוזרת הם בתחום הקוסמטיקה והניקיון לדוגמא. למשל, לאחרונה, חברה המייצרת מרככי כביסה גילתה כי ניחוח הלבנדר ששולב במוצר עשוי לגרום לגירוי לעורם של תינוקות. על המוצר עצמו פורסמה תמונה של תינוק עטוף במגבת ולכן היה צורך לבצע ריקול ולשווק את המוצר באופן שיתאים גם לניקוי בגדי תינוקות וכן מגבות ומצעים הנמצאים בשימוש על ידי תינוקות בעלי עור רגיש. בנוסף, לעתים מתגלה כי חומר בתוך המוצר הוכח כעשוי לגרום לסוגי סרטן שונים ולכן מתבצע ריקול לכל סדרות המוצר על מנת למנוע שימוש בהן.

ניהול משבר בזמן ריקול

חברות רבות בוחרות לפרסם לצד מודעות הריקול הסטנדרטיות גם ידיעות רלוונטיות הממחישות את מחויבותה של החברה לבריאותם של לקוחותיה. פרסום ריקול הוא חלק מניהול המשבר התדמיתי המונע לרוב על ידי משרד יחסי הציבור של החברה או יועץ חיצוני המתמחה בניהול משברים. חשוב לזכור כי כאשר יש ריקול למוצרים רבים של החברה - הדבר עשוי לגרום לתדמית שלילית לאורך זמן אותה חשוב לתקן במהירות.

הכנת מערך שירות הלקוחות לריקול

חשוב להכין את מערך שירות הלקוחות שלכם למענה מהיר לכל מודעת החזרת מוצרים פגומים תוך הבהרה לאן להחזיר את המוצר? איך יקבלו את הזיכוי הכספי עבורו? ומה הסיבה שבעטיה בוצע הריקול? לקוחות רבים ישמחו לקבל מכם גם קופון לרכישת מוצרים נוספים ממפעלכם ומהלך זה יכול לחזק את התדמית שלכם כחברה אחראית הנאמנה ללקוחותיה ולהפוך את הלימון ללימונדה. במקום ההפסד הכספי כתוצאה מהריקול יתכן שתרכשו חוג לקוחות נאמן לעתיד.

איך אפשר להזמין את הפרסום למודעות ריקול-  בעיתונות (בעברית ובערבית) וכן ברדיו ובאינטרנט במקום אחד?

במוקד הפרסום הארצי תמצאו מחלקה המתמחה בפרסום מודעות ריקול בכל אמצעי המדיה. הצוות יוכל לעזור לכם בעיצוב מודעות הריקול בהתאם לדרישות של בית המשפט ולהפיק באנר / דף נחיתה / תשדיר ייעודי- עפ"י הצורך הרצוי. לאחר שקיבלתם את ההנחיה לפרסום- נוכל לנסח עבורכם את המודעה ולבחון חבילות פרסום משתלמות בעיתונות, ברדיו ובאינטרנט בהתאם לדרישות בית המשפט. בעקבות ניסיון ומוניטין של שלושה עשורים בתחום הפרסום נוכל למצוא עבורכם את החבילה המשתלמת ביותר שעונה על צרכיכם. יש ברשותנו מגוון רחב של חבילות לפרסום ריקול בכל אמצעי המדיה הישראל. החבילות יכולות לכלול רק פרסום בעיתונות לפי התמהיל הרצוי ו/או להתמקד באמצעי מדיה המוני כגון פרסום באינטרנט במיקום קבוע, פרסום ברדיו, פרסום מגזרי ועוד.

להתייעצות והזמנת פרסום 24/7 חייגו 077-7299594